Mała łazienka w bloku – 5 trików

Mała łazienka z pralką

Posiadanie mieszkanie w bloku wiąże się z koniecznością znalezienie miejsca dla pralki. Zdarza się, że niewielkie łazienki wymuszają na mieszkańcach schowanie jej w zabudowie kuchennej. Niestety jest to często kosztem braku zmywarki, która już nie znajdzie swojego miejsca. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość ukrycia jej w zabudowie meblowej tak, że pozostaje niewidoczna dla oczu.

Co zrobić z pralką w łazience? Całe szczęście, że producenci wpadli na pomysł produkcji pralek o wysokości 70 centymetrów. To doskonałe rozwiązanie do stworzenia projektu, w którym blat meblowy przykrywa górną część pralki. Wówczas razem z umywalką oraz szafką stworzą harmonijne połączenie.

Pralka w łazience nie musi być taka straszna ?. Do bardzo małych pomieszczeń sprawdzi się sprzęt ładowany od góry, którego rozmiar wypełni kącik.

A jak zamaskować piecyk w łazience? Tylko w przypadku zamkniętej komory spalania istnieje możliwość wykonania na zamówienie zabudowy meblowej, przy zachowaniu odpowiedniej wentylacji oraz możliwości serwisowania urządzenia. Doskonałym rozwiązaniem byłaby wnęka, którą można przeznaczyć na piecyk lub przestrzeń do wykorzystania nad pralką. Jednak realia małych łazienek w bloku nie zawsze na to pozwalają.

Jak powiększyć małą łazienkę i nie przestawiać przy tym ścian?

Małe pomieszczenie można urządzić w taki sposób, aby przestrzeń wizualnie nie oddawała realnego metrażu i dodatkowo wydawała się większa.

Poznaj kilka sztuczek:

  • oświetlenie w łazience umieszczone w kilku punktach,
  • ceramika oraz meble dopasowane rozmiarem do wielkości pomieszczenia,
  • płytka ceramiczna w większym formacie optycznie zmieni przestrzeń,
  • zamontowanie większego lustra nada głębi,
  • szkło w kabinie prysznicowej przejrzyste nie spowoduje zamknięcia strefy prysznica tak, jak w przypadku szkła mlecznego.

Kilka słów na koniec

Przy wyborze asortymentu do aranżacji małej łazienki w bloku warto kierować się aspektem funkcjonalnym. To nieustanne przyglądanie się różnym rozwiązaniom i szukanie równowagi pomiędzy potrzebami, a modą. A jakby tak zamiast lustra zamontować szafkę lustrzaną, która dodatkowo zmieści kosmetyki? A może zagospodarować miejsce nad stelażem podtynkowym WC i zamontować tam półeczkę? Te oraz inne dylematy nie pozwalają czasem spać nie tylko posiadaczom małej łazienki, ale także projektantom ?.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *